מוזיאונים מטורפים באיסטנבול – המוזיאונים שאסור לפספסמוזיאונים הכי מעניינים באיסטנבול

עם מאות שנים של שרידים היסטוריים הפזורים בין רחובותיה המודרניים, ועוד נחשפים ללא הרף, איסטנבול היא מוזיאון בפני עצמה. אבל בעיר יש גם אוספי מוזיאונים מדהימים – של שרידים עתיקים ואמנות מודרנית, של אומנות ישנה וחדשה – במוסדות אינטימיים וגדולים כאחד.

הנה הבחירות שלנו עבור המוזיאונים המרתקים ביותר באיסטנבול.

מוזיאונים לארכיאולוגיה של איסטנבול

המוזיאון הטוב ביותר לחובבי היסטוריה!
המוזיאונים הארכיאולוגיים של איסטנבול (שלושה בניינים במתחם אחד) שוכנים בחלק מוצל של שטחי הארמון לשעבר, ומכילים מגוון מעורר יראת כבוד של שרידים ממספר רב של תרבויות שראשונות אלפי שנים. האוסף של יותר ממיליון חפצים שלו נע בין לוחות יתדות שומריים עתיקים וסרקופגי אבן הלניסטיים מגולפים בצורה מורכבת ועד ראש נחש מעמוד הנחש של ההיפודרום וחלק מהשרשרת המסיבית ששימשה לחסום ספינות אויב מלהיכנס לקרן הזהב.

ארמון טופקאפי באיסטנבול – המוזיאון הטוב ביותר לתצוגות דקדנטיות

ארמון טופקאפי, ביתם המפואר לשעבר של הסולטאנים העות'מאניים, הגדוש באריחים בצבעים מבריקים, שיש בוהק ומראות מוזהבות, הוגדר כמוזיאון בשלמותו. אבל כמו סט מעוטר בפאר של קופסאות מקוננות, הוא מכיל גם מגוון של אוספים מנקרי עיניים. באוצר תמצאו פגיונות משובצים תכשיטים, יהלום במשקל 86 קראט וכסא משובץ אם הפנינה. במטבחי הארמון לשעבר, יש מגוון של פורצלן סיני משובח. לאוצר החיצוני יש מספיק להבים, רובים ושריון – המשתרעים על פני מאות שנים של עיצוב נשק – כדי להצטייד בצבא.

מוזיאון לאמנויות טורקיות ואיסלמיות באיסטנבול

דוגמאות מופת של קליגרפיה, שטיחים, קרמיקה, עמודים מגולפים, כתבי יד מוארים ועץ משובץ ממלאות את חדרי הארמון היפהפה הזה מהמאה ה-16, שהיה בעבר ביתו של הפקיד העות'מאני הבכיר איברהים פאסה. עם אחזקות נבחרות ומוצגות מהמאות ה-8 עד ה-19, המוזיאון לאמנויות טורקיות ואיסלמיות הוא מקום מצוין לראות כיצד מגוון צורות אמנות אסלאמיות התפתחו ברחבי המזרח התיכון הרחב.

מוזיאון פרא באיסטנבול

במרחק צעדים ספורים מאיסטיקלאל קדסי ההומה תוכלו למצוא איסטנבול שלווה וירוקה – בסצנות העיר השייכות לאוסף הציורים העשיר של מוזיאון פרה מהמאות ה-17 ועד תחילת המאה ה-20. תערוכת קבע זו של יצירות של אמנים אירופאים ועות'מאנים/טורקים מלווה בתצוגות קטנות יותר אך אוצרות היטב של אריחי וקרמיקה של Kütahya ומשקלים ומידות אנטוליה, כמו גם מופעים ארעיים של אמנות עכשווית.

מוזיאון של אמנות המודרנית באיסטנבול

פוצץ מהעבר ואל ההווה באיסטנבול מודרן, המוזיאון הבולט במדינה לאמנות מודרנית ועכשווית ומקום מוביל להכיר את יצירותיהם של אמנים מבוססים וכישרונות מתפתחים מטורקיה. המוזיאון שוכן כיום בבניין דירות היסטורי ליד İstiklal Caddesi.

מוזיאון התמימות באיסטנבול

האם זה מוזיאון או משהו ששייך לאומן אחד? זו אחת השאלות שאתה עשוי לשאול את עצמך כשאתם מטיילים במוזיאון התמימות, המשמש מעין יצירה נלווית לרומן זוכה פרס נובל, אורהאן פאמוק, בעל אותו השם. גם אם לא קראת את הספר, החפצים המוצגים – שנאספו לכאורה על ידי פאמוק עצמו בחנויות עתיקות וזבל – מציירים תמונה מסקרנת של החיים באיסטנבול של אמצע עד סוף המאה ה-20.

האם כדאי לקבל את ה-MuseumPass באיסטנבול?

ה-MuseumPass איסטנבול, הנמכר על ידי משרד התרבות והתיירות הטורקי, מציע כניסה משולבת ל-13 מוזיאונים על פני תקופה של חמישה ימים תמורת 26 דולר. אבל כדאי לבדוק את רשימת המוסדות הזו – ולעשות את החשבון לפני הקנייה- מוזיאונים פופולריים רבים אינם מכוסים.

אם אתם מתכננים לבקר בארמון טופקאפי בארמון שלו, יחד עם כמה מהאתרים היקרים ביותר של איסטנבול כמו מגדל גלטה, קניית הכרטיס עשויה להיות שווה את הזמן ואת הכסף שלכם. בונוס נוסף הוא היכולת לדלג על תוריים, שיכולים להיות ארוכים בעונת השיא.

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎

מוזיאונים מטורפים באיסטנבול – המוזיאונים שאסור לפספס

עם מאות שנים של שרידים היסטוריים הפזורים בין רחובותיה המודרניים, ועוד נחשפים ללא הרף, איסטנבול היא מוזיאון בפני עצמה. אבל בעיר יש גם אוספי מוזיאונים מדהימים – של שרידים עתיקים ואמנות מודרנית, של אומנות ישנה וחדשה – במוסדות אינטימיים וגדולים כאחד.

הנה הבחירות שלנו עבור המוזיאונים המרתקים ביותר באיסטנבול.

קרא עוד »