כל מה שצריך לדעת על החזר מס באיסטנבולכל מה שצריך לדעת על החזר מס באיסטנבול

מס ערך מוסף (מע"מ) נגבה כמעט על ידי כל המדינות ברחבי העולם. אבל כתייר, אתם יכולים ליהנות מקניות ללא מס באיסטנבול בחנויות שונות.

אם אתם מבקרים בחלקים שונים של טורקיה, עדיין יכולים לקבל בחזרה את המסים שלכם. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להיות זכאיים לקניות ללא מס בטורקיה. לאחר שתעמווד בדרישות, תוכלו לדרוש בחזרה את תשלום המע"מ שלך.

מחירי המוצרים בטורקיה כוללים מס ערך מוסף (KDV). מכיוון שאיסטנבול היא עיר מדהימה לקניות, סביר להניח שתרכשו לפחות כמה מתנות בסיור בעיר העתיקה שלכם באיסטנבול – יש מאות חנויות אותנטיות באיסטנבול!

החזר מס באיסטנבול – איך זה עובד?

כמו מדינות רבות אחרות ברחבי העולם, מס תמיד כלול במוצרים בחנויות. אבל בתור תיירים, אתם לא צריכים לשלם את המסים האלה. אם אתם רוצים להיות זכאיים להחזר מס, יש כללים מסוימים שצריך לעקוב אחריהם:

1. עליך להיות תושב מדינה אחרת.

2. עליך להוציא סכום כסף מסוים כדי לתבוע בחזרה מע"מ (סכום זה משתנה מדי שנה. עליך לבדוק את הסכום המדויק לפני שאתה מבקר באיסטנבול).

3. יש להוציא מוצרים אלה מטורקיה תוך 3 חודשים.

4. יש לרכוש מחנויות פטורות ממס בטורקיה (זה מסומן עם שלט כחול).

5. יש לבקש מבעל החנות לעשות את התהליך תשלום ההחזר העולמי.

6. יש לשמור ולהציג את כל החשבוניות והקבלות.

אם אתם עומדים בדרישות להלן – אתם יכולים לקבל את כספכם בחזרה משדות תעופה בינלאומיים בטורקיה. עם זאת, צריך להיות מוכנים לקצת כאבי ראש ולפני טיסה חזור ללכת למשרדי החזרת מכס באיסטנבול.

משרד המכס בנמלי תעופה בינלאומיים – איך מקבלים החזר מס באיסטנבול?

אם אתם טסים מנמל התעופה הבינלאומי של איסטנבול או מנמל התעופה Sabiha Gokcen, תוכלו לקבל את כספכם בקלות בחזרה. לאחר הזמנת העברה פרטית משדה התעופה באיסטנבול, עליכם לחפש את משרד המכס. מכיוון ששדה התעופה של איסטנבול הוא מקום ענק, חשוב ללכת מוקדם לאסוף את החזר המס שלכם.

כאשר אתם פונים למשרד המכס, עליכם להציג את החשבונית שלכם. חשבונית זו חייבת להציג את מחירי המוצר ומחיר המע"מ. כמו כן, פקידי מכס בטורקיה עשויים לבקש לראות את המוצרים שרכשתם מטורקיה. כדי למנוע עיכובים במהלך תהליך החזרת המע"מ , נסו להכין את הסחורה והמתנות מראש.

אם אתה רוצה ללמוד עוד על איסטנבול ודברים לעשות באיסטנבול, תוכל להתייעץ בכתובת istanbul.com. עם 20 שנות ניסיון, אתה יכול למצוא אטרקציות ייחודיות, מלונות וטיפים לחיים בעיר לאיסטנבול.

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎