המהרת מטבע באיסטנבול בלי שיעבדו עליכםדברים שכדאי לדעת לפני שהולכים לצ'ינג'ר באיסטנבול

איסטנבול היא עיר גדולה מאוד וקסומה שמקבלת בנדיבות הרבה תיירים מדי יום. תיירות התקבלה כ"מפעל ללא ארובות" על ידי ממשלות טורקיה מאז התקופות המוקדמות של הרפובליקה הטורקית. זהו אחד הזרמים החשובים ביותר של מטבע זר עבור הכלכלה הטורקית. ויזה, מאסטרקארד ואמריקן אקספרס מקובלים באיסטנבול מכיוון שזו עיר תיירותית כשער הכניסה של טורקיה, שהיא ביתם של שני שדות תעופה בינלאומיים גדולים כגון נמל התעופה איסטנבול ונמל התעופה סביהה גקצ'ן. עם זאת כאשר אתם יוצאים מאיסטנבול, חלק מהעסקים והחנויות הקטנים אינם מקבלים כרטיסי אשראי, אפילו רוב החנויות באיסטנבול מעדיפות מזומן במקום כרטיס אשראי עקב עמלות בנק.

אתם יכולים למשוך לירה טורקית, דולרים ויורו מכספומטים בכל רחבי איסטנבול. ישנן אפשרויות של שפות שונות לבחירה במכשיר הכספומט. אתם יכולים לבחור באפשרות טורקית, אנגלית, ערבית, צרפתית, רוסית או שפה אחרת מטעמי נוחות. עם זאת, שימו לב שלא כל השפות זמינות במכונות. לא קשה למצוא מכשירי כספומט במרכזי ערים, אבל עבור אורחים שיבקרו ביעדים אחרים של טורקיה, אתם יכולים להשתמש במיקומי כספומט בגוגל מפות ולבחור את אחד הקרוב ביותר למיקום שלכם. כל כספומט גובה עמלות שונות עבור החלפה עקב מדיניות הבנק וההחלפה.

מה שער המטבע היום?

כל מה שאתם צריכים זה להזין את הסכום שאתם רוצים לבדוק מה הערך שלו במטבע המקומי, המחשבון שיש לכם כאן, מתעדכן בזמן אמת, והוא מציג את הערך האמיתי והמעודכן של המטבע.

צ'ינג'ים מומלצים באיסטנבול איפה הכי מומלץ להמיר כסף

המרת המטבע בבתי מלון או בשדות תעופה, למרבה הצער, לא תעניק לכם שער חליפין הוגן כפי שיעשו אלו באזורי תיירות צפופים כמו סולטנאחמט, אמינונו, טקסים, ביוגלו, קדיקוי, לאלי או בסביבת הבוספורוס. מכיוון שמדובר בנקודות תיירות פעילות, המוקפות בכמות נדיבה של מלונות, הסבירות לקבל שער חליפין טוב היא גבוהה מאוד. במיוחד בהשוואה לשדה התעופה ולקניונים. בתוך שדות התעופה, אתיםם יכול לקבל שער חליפין נוח שכן יש פחות אפשרויות לבחור. החלפת סכום קטן בשדה התעופה כדי להגיע למרכז העיר ואז לשנות את השאר באזורים תיירותיים יהיה הגיוני.

למרות שיש הבדל בין התעריפים בשדה התעופה ובמרכז העיר, זה לא סכום עצום שיעשה את ההבדל אם אתפ לא מחליפים סכום גדול, זה רק כמה kuruş. לפני שאתם הולכים למשרד החליפין אתם יכולים לבדוק את השערים הנוכחיים באתר הרשמי של הבנק המרכזי של טורקיה. עם זאת, לעולם לא תקבלו את התעריף המוצג באינטרנט, כי זה התעריף עבור מטבע אלקטרוני. בעיקרון, ככל שתחליף יותר (בסביבות חמישים אלף דולר) כך תתקרב לשער החליפין הנוכחי.

כל הלשכות ההחלפה בטוחות באזורים תיירותיים, אך יהיו שינויים קלים בשערי החליפין המוצעים. בנקים כמעט מציעים שערי חליפין זהים עם משרדי חליפין. את המחירים הטובים ביותר, באופן כללי, ניתן למצוא בלשכות החליפין בתוך הבזאר הגדול והשכונה.

אבל זה יהיה מגוחך לבזבז שעות של קניות בשביל תעריפים טובים יותר. פשוט בדוקו כמה לשכות "doviz" ובחרו את זו עם תעריפים טובים יותר. ההצעה שלנו תהיה להסתובב קצת, ולראות מה זמין, ואז לפרוט. טיפ קטן מאיתנו: ALIŞ פירושו לקנות, ו-SATIŞ פירושו למכור:)

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎

אטרקציות מומלצות באיסטנבול – האטרקציות הכי שוות שיש

למרות שרבים מהמקומות הפופולריים והטובים ביותר לבקר בהם ממוקמים ברובע העיר העתיקה של סולטנאחמט, או בקרבתו, יש מגוון מסנוור של דברים אחרים לעשות בכל רחבי העיר.

תתכננו את הטיול שלכם עם רשימת האטרקציות והדברים המובילים לעשות באיסטנבול!

קרא עוד »